Een ongeval onderweg

 

Bij deze wat tips die nuttig kunnen zijn tijdens een ongeval op reis.

 

Wat moet u meenemen op reis:

 

Uiteraard uw ANWB Internationale Reis en Kredietbrief (IRK).

 

Kopieën van de polissen en de voorwaarden / vergoedingen van uw verzekeringen. (reisverzekering en kampeerautoverzekering) zodat u nog eens ter plaatse na kan lezen waar u precies voor verzekerd bent.

 

Weet u wie u moet benaderen na een ongeval? Niet? Noteer telefoonnummers etc alvast, je weet maar nooit.

Vul alvast een  Europees schade formulier in met uw gegevens.

Mocht er iets gebeuren (hopelijk niet) dan scheelt dit weer een beetje stress.

 

Het is heel handig om in het bezit te zijn van een creditcard of bankpas zodat je alle extra kosten, kunt opvangen.

 

Neem een mobiele telefoon mee en eventuele opwaardeerkaarten, of zorg dat u de telefoon per giro kunt opwaarderen.

Heeft u een ongeval gehad dan is 25 Euro zo op gebeld.

 

Verzekeringen:

 

Met een aanhanger-supplement van uw IRK heeft u recht op vervangend verblijf (hotel) voor € 50 per persoon per nacht. 

 

Bij veel reisverzekeringen heeft u recht op vergoeding van extra kosten voor maaltijden.

Bij de IRK (ANWB) moet je al je onkosten behalve het hotel(tot 50 euro pp) zelf betalen. 

 

Telefoonkosten om de Alarmcentrale of andere hulpdiensten te bellen worden vergoedt door de reisverzekering. Ook andere telefoontjes kunnen worden vergoedt, maar hiervoor staat een maximum bedrag.

 

Wat moet u doen direct na het ongeval:

 

Regel ter plaatse alle papierzaken met de tegenpartij. Altijd een Europees schade formulier invullen.

 Als er geen persoonlijk letsel is, komt de politie in enkele landen niet meer ter plaatse.

 

Maak zo veelmogelijk foto's van het ongeluk, van verschillende standpunten.

 

Schrijf namen van evt. getuigen op.

 

Als u met de ANWB belt wordt u afgesleept door een door hun erkend bedrijf.

 

Laat nooit de originele autopapieren achter bij het voertuig. Er kunnen kopieën gemaakt worden.

 

Waar moet u aan denken als u de ANWB inschakelt:

 

U moet zorgen dat de mobiele telefoon waar u mee belt, genoeg beltegoed heeft, want het kan soms lang duren voordat je eindelijk uit de wachtstand bent doorverbonden met één van de medewerkers .

Zoals al gezegd 25 euro is snel op.

 

 

Als u een medewerker van de anwb aan de lijn heeft, verwacht daar geen wonderen van.

Noteert u zelf even het tijdstip—Dossiernummer, en met wie u spreekt als u belt.

Noteer ook wat u zo ongeveer afspreekt tijdens dit gesprek en vraag om een bevestiging als u iets niet goed verstaat of snapt. (Verstond ik het goed? Er komt over een half uur een taxi? en u belde die?)

 

Vertel duidelijk dat het om een kampeerautoverzekering gaat en dat ze dus niet bij de gewone autoverzekeringen moeten kijken, omdat deze daar niet te vinden is.

 

Fax zo snel mogelijk, bij de garage, in het hotel of op een postkantoor de gegevens van je verzekering en de voorwaarden die voor u belangrijk zijn door. Vooral als u recht heeft op een vervangende camper, omdat het bij de ANWB soms niet bekend is dat tot de mogelijkheden kan behoren.

Ook als de ANWB aan zijn reisbureau de opdracht geeft om een camper voor u te gaan huren, moeten ze daar weer duidelijk bij vermelden dat u daar werkelijk recht op heeft, anders gaat het reisbureau dit weer checken en gaat er weer een hele dag verloren.

 

Schakel eventueel uw tussenpersoon (verzekeringsagent) in om een vervangende camper te regelen. Als u op de ANWB moet wachten duurt dit soms tamelijk lang. Ook dit zou wel eens iets langer kunnen duren en dan is het wellicht zinvol om zelf rechtstreeks uw camperdealer te benaderen om een vervangende camper voor u te regelen. Geef hierbij het dossiernummer van de ANWB door, zodat alles op goede wijze en met toestemming van de ANWB afgehandeld kan worden.

 

Neem wat spulletjes mee naar het hotel waar men u naar toe brengt

Denk bv. aan een kurkentrekker- zakmes- waterkoker- thee- enzovoort-

 

Als uw camper terug naar Nederland wordt gebracht zorg dan dat u de wc leegt . Leeg ook de vuil en  schoonwatertank. Het duurt meestal een dag of 14  voordat  uw camper in Nederland is dus…..

 

Heeft u schade aan het woongedeelte van de camper, laat dan uw camper niet naar een gewone garage brengen.

 

Informeer naar een Camper schade herstelbedrijf bij u in de buurt en laat de wagen daar afleveren.

 

Het is te hopen dat u geen ongeluk krijg maar het is fijn, als u toch pech heeft, dat alles op rolletjes loopt.

 

Leest u ook onze laatste ervaring maar eens met zoiets.

TERUG NAAR PRIKBORD